Strona główna Aktualności Zwrot podatku akcyzowego – zmiany?

Zwrot podatku akcyzowego – zmiany?

737
0

10 lipca br. odbyło się posiedzenie Rady Ministrów na którym przyjęto projekt ustawy o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. W niniejszym projekcie anulowano wymóg potwierdzania za zgodność z oryginałem przez upoważnionego pracownika urzędu gminy lub miasta, kopii faktur VAT załączanych do wniosku o zwrot podatku akcyzowego, stanowiących dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6. miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku.

W zamyśle projektu ustawy wprowadzono możliwość zwrotu podatku akcyzowego od biopaliw oraz przepisy umożliwiające producentom rolnym otrzymywanie zwrotu podatku akcyzowego od zakupionego oleju napędowego w razie ewentualnych zmian w oznaczeniach kodów CN oleju napędowego w Nomenklaturze Scalonej.

Nowe rozwiązania mają obowiązywać po uchwaleniu ich przez Sejm RP oraz uzyskaniu notyfikacji Komisji Europejskiej.


źródło: MRiRW

Poprzedni artykułMiędzynarodowa Konferencja WSPÓLNA POLITYKA ROLNA 2020 ROK
Następny artykułKomunikat prasowy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj