Strona główna Aktualności Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze – wnioski do 31 sierpnia przyjmują urzędy...

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze – wnioski do 31 sierpnia przyjmują urzędy gmin lub miast

508
0

Do 31 sierpnia, drugi raz w tym roku, rolnicy mogą składać w urzędach gmin lub miast wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa zużytego do produkcji rolnej.

Wnioski od rolników, którzy chcą odzyskać część pieniędzy wydanych na paliwo wykorzystane do prac w gospodarstwie, przyjmują właściwe miejscowo urzędy gmin lub miast.

Wśród dokumentów powinny się znaleźć faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2022 r., a w przypadku ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego przez posiadaczy bydła załącznik powinna stanowić informacja o dużych jednostkach przeliczeniowych (DJP) bydła z ubiegłego roku. Dane te rolnik może uzyskać w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwym ze względu na siedzibę stada. W tym celu wystarczy złożyć Wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP bydła w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej – przejdź do dokumentów.

Maksymalne wsparcie oblicza się w dwóch etapach. W pierwszym wyliczany jest iloczyn kwoty 110 zł oraz liczby hektarów użytków rolnych, będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego. W drugim etapie obliczany jest iloczyn kwoty 40 zł oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła (DJP) posiadanych przez rolnika w 2021 roku. Suma obu tych kwot stanowi limit pomocy.

Więcej informacji – https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego 

Źródło: ARiMR

Poprzedni artykułKolonie letnie dla dzieci rolników 2022 – Zakopane 07.08-15.08.2022
Następny artykułKolonie letnie dla dzieci rolników 2022 – Gdańsk 22.07-30.07.2022
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj