Strona główna Aktualności Złota statuetka dla Ojca Rydzyka

Złota statuetka dla Ojca Rydzyka

Złota Statuetka dla Ojca Rydzyka

Z okazji 20. rocznicy powstania Radia Maryja, Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, został uhonorowany Złotą Statuetką NSZZ RI „Solidarność” w uznaniu i podziękowaniu za szczególne zasługi na rzecz Związku. Wyróżnienie wręczyli przewodniczący Związku, senator Jerzy Chróścikowski i Zbigniew Obrocki podczas uroczystości jubileuszu 20-lecia Radia Maryja. Wręczenie statuetki nastąpiło 3 grudnia br. w trakcie uroczystości jubileuszowych, przed Mszą św., którą odprawił biskup toruński Andrzej Suski. Homilię wygłosił abp Leszek Sławoj Głódź.

Kapituła doceniła 20-letnią działalność założyciela Radia Maryja, wysoki poziom merytoryczny autorskich programów rolniczych z udziałem członków NSZZ RI „Solidarność”, informowanie opinii publicznej o działaniach na rzecz polskiego rolnictwa podejmowanych przez Związek . W laudacji podkreślono wieloletnią pracę dla rolników, również z NSZZ RI „Solidarność” – obejmowanie przez Radio Maryja, Telewizję „Trwam” oraz „Nasz Dziennik” patronatu medialnego nad uroczystościami związkowymi i konferencjami naukowo-rolniczymi. Doceniono wielkie dzieła dla dobra Ojczyny poczynione poprzez tworzenie Radia Maryja, Telewizji Trwam, Naszego Dziennika, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej
i Medialnej oraz wdrażanie innowacji proekologicznych – Geotermii w Toruniu.20. urodziny rozgłośni świętowało w Toruniu ok. 12 tys. słuchaczy Radia Maryja. W uroczystościach licznie uczestniczyli członkowie NSZZ RI „Solidarność”.

Laudacja

Poprzedni artykułSprzeciw NSZZ RI "Solidarność" wobec programu rządu