Strona główna Aktualności Złoczew – protest rolników

Złoczew – protest rolników

702
0

Godne traktowanie rolników wywłaszczanych pod budowę dróg i autostrad, zwrot akcyzy zawartej w paliwie rolniczym, wydłużenie wieku emerytalnego, nadużywanie art. 212 kk do kneblowania ust opozycji to główne tematy spotkania w dniu 7 maja br. na terenie gminy Złoczew.

 

„Jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebują rolnicy naszej pomocy” powiedział po spotkaniu z protestującymi rolnikami z gminy Złoczew Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Pan Jerzy Dęga. W tym dniu czynnie wsparli protestujących rolników i działaczy rolniczej „Solidarności” z okolic Złoczew Członkowie Rady Krajowej na czele z Przewodniczącym Panem Jerzym Dęgą i Panem Andrzejem Śniegulą.

Wszelkie przejawy zła, krzywdy należy wytrzebić,  Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” może poprzez czynne działanie to osiągnąć, podkreśla Pan Eugeniusz Krzemianowski, działacz rolniczej „Solidarności” i złoczewski radny z lat 90- tych. Rolnicy złoczewskich wsi Stolec, Broszki, Czarna, Koźliny, Dąbrowa Miętka, których gruntu przejmie Kopalnia „Bełchatów” zdają sobie sprawę, że zostaną tak samo potraktowani   jak wywłaszczani pod budowę drogi ekspresowej S8. A tych z dnia na dzień pozbawiono własności nie określając kiedy i w jakiej wysokości dostaną odszkodowania. A gdy już wyceniono, wycena okazała się 5 – krotnie niższa niż w innych gminach. Krzywdząca wycena gruntów na terenie gminy Złoczew pod budowaną S8, brak reakcji Rządu na rosnące koszty produkcji rolniczej, kwestie wieku i wysokości emerytur rolników to główne powody zapowiadanej przez uczestników protestu akcji blokowania dróg.


Poprzedni artykułŻądamy prawdziwej reformy!
Następny artykułKomisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi – prywatyzacja
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj