Strona główna Aktualności Zmiany w sprawie rent

Zmiany w sprawie rent

749
0

Od 1 września 2011 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent

W związku z ogłoszeniem przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego komunikatu o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w drugim kwartale 2011 r., które wyniosło 3.366 zł 11 gr, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 września 2011 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent.

Wynoszą one:
30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia 1.009 zł 90 g (przychody przekraczające tę kwotę powodują zawieszenie prawa do renty socjalnej)

70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia 2.356 zł 30 gr (dot. emerytur, rent rolniczych z tytułu niezdolności do pracy oraz rent rodzinnych)
130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia 4.376 zł 30 gr (dot. emerytur/rent rolniczych z tytułu niezdolności do pracy oraz rent rodzinnych).

Poprzedni artykułKomunikat dla producentów warzyw
Następny artykułSzkolenie dla rolników w Tarnogrodzie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj