Strona główna Nowości Nowości Zmiana w zakresie udzielania dotacji na dofinansowanie kosztów zwalczania organizmów kwarantannowych

Zmiana w zakresie udzielania dotacji na dofinansowanie kosztów zwalczania organizmów kwarantannowych

555
0

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że w związku ze skreśleniem zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej z listy organizmów kwarantannowych, nie będzie również możliwe uzyskanie dotacji przedmiotowych na dofinansowanie kosztów zwalczania tego organizmu. Zadanie to dotowane będzie jedynie do dnia wejścia w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi uchylającego rozporządzenie w sprawie zwalczania i zapobiegania rozprzestrzeniania się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej. Rozporządzenie to skierowane zostało już do publikacji w Dzienniku Ustaw i powinno zostać opublikowane w najbliższych dniach – stosowna informacja na ten temat zostanie również zamieszczona na stronie internetowej Inspekcji.

Podstawa prawna skreślenia zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej z listy organizmów kwarantannowych:
Dyrektywa Wykonawcza Komisji 2014/19/UE z dnia 6 lutego 2014 r., zmieniająca załącznik I do dyrektywy Rady 2000/29/WE w sprawie środków ochronnych przed wprowadzeniem do Wspólnoty organizmów szkodliwych dla roślin lub produktów roślinnych i przed ich rozprzestrzenieniem się we Wspólnocie.

 

źródło: PIORiN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here