Strona główna Nowości Nowości Zmiana do listy produktów objętych embargiem przez Rosję

Zmiana do listy produktów objętych embargiem przez Rosję

W dniu 20 sierpnia 2014 r. Rząd Federacji Rosyjskiej przyjął rozporządzenie nr 830,wprowadzające zmiany do listy produktów objętych sankcjami wprowadzonymi Dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr 560. Zmiany wchodzą w życie z dniem 29 sierpnia br.

Wprowadzone zostały następujące wyłączenia:
ziemniaki sadzeniaki (070110)
cebula dymka (070310)
kukurydza cukrowa do siewu (071290)
groch do siewu (071310)

W odniesieniu do eksportu sadzeniaków ziemniaka muszą być spełnione dodatkowe wymagania, z uwagi na zakaz eksportu sadzeniaków ziemniaka z obszaru Unii Europejskiej wprowadzony od dnia 1 lipca 2013. Informacje w tym zakresie można uzyskać w jednostkach Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Poprzedni artykułWnioski o przyznanie pomocy z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" do aktualizacji!
Następny artykułKE zatwierdziła decyzję ws. wsparcia rolników kwotą 125 mln euro