Strona główna Aktualności Zmarł Zenon Borkowski

Zmarł Zenon Borkowski

1702
0

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Kolegi Zenona Borkowskiego aktywnego działacza NSZZ RI „Solidarność”, wspaniałego człowieka i prawdziwego patrioty z województwa mazowieckiego.

Zenon Borkowski, ur. 8 maja 1951 roku w Zaolszyniu gm. Trzebieszów pow. Łukowski . Działacz i współzałożyciel NSZZ RI Solidarność w 1980 – 1981 r w dawnym województwie siedleckim .Członek ogólnopolskiego komitetu strajkowego w Siedlcach w 1981 r. Po wprowadzeniu stanu wojennego internowany w Białej Podlaskiej, a następnie we Włodawie i Lublinie. Uczestniczył w działalności podziemnych struktur Solidarności – w wydawaniu prasy podziemnej i duszpasterstwie rolników. Inicjator i uczestnik wielu akcji upamiętniających historię Solidarności Rolniczej. Autor książek W cieniu Kościoła , Listy z internatu , Majówka z Marszałkiem oraz Zanim przyszła Solidarność. Zmarł będąc Przewodniczącym powiatu siedleckiego NSZZ RI Solidarność, a także członkiem Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI Solidarność. Za swą działalność został odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski , Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30 listopada o godz. 11:00 w Siedlcach – kościół p.w. Miłosierdzia Bożego (przy ul. Janowskiej), o 10:30 różaniec.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Poprzedni artykułOcena Copa i Cogeca – WPŁYW COVID-19 NA SEKTOR ROLNY, LEŚNY I RYBOŁÓWSTWA
Następny artykuł.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj