Strona główna Aktualności Zmarł Włodzimierz Maruniewicz

Zmarł Włodzimierz Maruniewicz

1254
0

Z przykrością informujemy, iż w  wieku 98 lat zmarł Pan Włodzimierz Maruniewicz – wieloletni członek Rady Krajowej z województwa wielkopolskiego.

Pogrzeb Ś.P. Włodzimierza  odbędzie się w sobotę 10 lipca  br. o godz. 12.00 w Kościele w kościele pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Święciechowie k. Leszna ( woj. wielkopolskie, powiat leszczyński).

Włodzimierz Maruniewicz Urodzony 06.10.1923 roku Brzeżany, dawne Województwo Tarnopolskie, obecnie należy do Ukrainy. Studia wyższe ukończył w Poznaniu w roku 1955 na wydziale zootechnicznym w stopniu magistra inżyniera, w 1976 roku  obronił pracę doktorską na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od roku 1955 zatrudniony na wydziale zootechnicznym w Akademii Rolniczej w Poznaniu, w 1995 roku przeszedł na emeryturę.

Pochodzi z rodziny o tradycjach rolniczych. Posiadał własne gospodarstwo rolne, które przekazał synowi.  Aktywny działacz NSZZ RI „Solidarność” od lat osiemdziesiątych. Członek władz wojewódzkich NSZZ RI „Solidarność”, aktywny związkowiec i społecznik. Uczestnik i członek  Państwowego Zespołu Hodowli Zwierząt, za co otrzymał nagrodę drugiego stopnia w 1976 roku. Działalność Związkowa od 1981 roku, która została odnotowana w pracy magisterskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim przez Karola Bartłomieja Zajdel pod tytułem ,,Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność RI na ziemi Leszczyńskiej 1980-1989. 12 grudnia 1981 odbył się Walny Zjazd Delegatów, na którym pełnił rolę delegata i sprawozdawcy. Zjazd skończył się z konieczności o godzinie 21:00. Część Członków została aresztowana, Panu Włodzimierzowi udało się przed zakończeniem uciec do siedziby biura i tam od przedstawiciela Solidarności z Warszawy otrzymał informacje o wprowadzeniu stanu wojennego. Okres Stanu Wojennego do 1989 czas wykorzystał na działalność podziemną, spotkania różańcowe, gdzie były omawiane sprawy Państwa. Po stanie wojennym kontynuował Działalność Związkową. W czasie wyborów Związkowych regionu został wybrany Wiceprzewodniczącym regionu Leszczyńskiego, funkcję tą pełnił do 1995. W 1995 roku Pan Włodzimierz objął funkcję Przewodniczącego struktur RI na terenie regionu leszczyńskiego.  Opracowywał również materiały merytoryczne związane z polskim rolnictwem, m.in. w 2015 roku dokonał opracowania „Ocena ekonomiczna stanu Polskiego rolnictwa w latach 2004-2015 próba wyjaśnienia tematu 200 mld złotych wydatkowanych na rolnictwo po wstąpieniu naszego kraju do UE”.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Poprzedni artykułUroczystości z okazji 40. rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”
Następny artykułKolonie dla dzieci rolników 2021
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj