Strona główna Aktualności Zmarł Adam Łukasiewicz

Zmarł Adam Łukasiewicz

996
0

Zmarł Adam Łukasiewicz

Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku 68 lat zmarł nasz Kolega – Adam Łukasiewicz wieloletni i aktywny działacz NSZZ RI „Solidarność” w powiecie kołobrzeskim,  województwo zachodniopomorskie.

ŚP. Adam Łukasiewicz był aktywnym Związkowcem, na szczególną pamięć zasługuje jego udział w „proteście oddłużeniowym” w 1991 roku zorganizowany przez NSZZ RI „Solidarność”, protest był odpowiedzią na dramatyczną sytuację gospodarstw rolnych spowodowaną wprowadzeniem tzw. Planu Balcerowicza. W 1991 roku ogromne odsetki powodowały gwałtowne bankructwa wielu gospodarstw.

Po 12 dniach głodówki, w której uczestniczył także Adam Łukasiewicz, 14 listopada 1991 roku podpisano porozumienie pomiędzy Rządem RP, a NSZZ RI „Solidarność”. Wynikiem działań Związkowców było rozpoczęcie prac nad oddłużeniem gospodarstw rolniczych. W czerwcu 1992 roku powstał Fundusz Restrukturyzacji i  Oddłużenia Rolnictwa, a następnie w 1994 roku powołano Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Poprzedni artykułLikwidacja konieczności przekazywania ziemi za emeryturę – odpowiedź Kancelarii Prezydenta
Następny artykułPosiedzenie Prezydium Copa – Cogeca
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj