Strona główna Aktualności Zmarła Janina Sotomska

Zmarła Janina Sotomska

924
0
zmarła Janina Sotomska

W dniu 25 lipca 2016 r. zmarła Janina Sotomska, członek NSZZ RI „Solidarność”.

zmarł Paweł Kołpaczyński

Śp. Janina Sotomska od 1980 roku była aktywnym działaczem związkowym i społecznym. Uczestniczyła w licznych akcjach protestacyjnych w obronie rolników, kolportowała niezależną prasę podziemną. W czasie stanu wojennego, a także później organizowała zbiórki żywności i wsparcie finansowe dla internowanych i przetrzymywanych w więzieniu na Białołęce oraz dla rodzin internowanych. Organizowała spotkania, wykłady oraz pokazy filmowe szerzące kulturę oraz tradycje narodowe. Uczestniczyła w organizacji ogólnopolskich struktur Duszpasterstwa Rolników. W 1995 r. zaangażowała się w organizację Mazowieckiej Izby Rolniczej, pracowała przy reaktywowaniu samorządu rolniczego oraz budowaniu jego struktur. Była członkiem Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z ramienia NSZZ RI Solidarność.

Za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego rolnictwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za osiągnięcia w pracy społecznej i związkowej została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Pogrążonej w żalu Rodzinie, składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb śp. Janiny Sotomskiej odbędzie się 29 lipca 2016 r. (piątek) w Łomnie.

zmarła Janina Sotomska

Poprzedni artykułNasza Ziemia nr 06-07/2016
Następny artykułKonferencja „Polskie Mleko wysokiej jakości od rolnika dla konsumenta”
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj