Strona główna Aktualności Protest rolników na DK nr 10

Protest rolników na DK nr 10

635
0

W dniu 11 lutego br., protestujący rolnicy, zgodnie z zapowiedziami z  Nadzwyczajnego Posiedzenia Rady Krajowej, wyjechali ze Szczecina i zablokowali krajową „10” w okolicach miejscowości Suchań. W dalszym ciągu protestujący pozostają też w siedzibie ANR o. Szczecin. Rolnicy chcą protestować do skutku, czyli przyjazdu Ministra Stanisława Kalemby. W dniu wczorajszym na protestujących zostały skierowane oddziały prewencji.

W dniu 12 lutego br. około południa rolnicy wyjechali ponownie na drogę krajową nr 10, gdzie przemieszczają się kolumną ciągników. Jak relacjonuje szef Komitetu Protestacyjnego Edward Kosmal, ciągniki jeżdżą tzw. „mijanką” pomiędzy miejscowościami Krąpiel oraz Suchań.

Na dzień jutrzejszy planowany jest także powrót ciągników do Koszalina.


posłuchaj >>>Edward Kosmal – Przewodniczacy NSZZ RI „Solidarność” Województwa Zachodniopomorskiego (wypowiedź z dnia 11.02.2014)

{youtube}2MBx5sOtKtE&feature=youtu.be{/youtube}

{youtube}kPMBoATM7ME{/youtube}

 

 

Galeria zdjęć:

 


Poprzedni artykułNadzwyczajne Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w Szczecinie w dniu 10 lutego 2014 roku
Następny artykułKondolencje
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj