Strona główna Aktualności Wycieczka dzieci z Oleśnicy do Warszawy

Wycieczka dzieci z Oleśnicy do Warszawy

717
0

 

Dzieciom ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum Gminy Oleśnica Zarząd Gminny NSZZ RI zorganizował wyjazd do Warszawy. Wycieczkę tą odbyliśmy 29 kwietnia tego roku, podczas której zwiedziliśmy Sejm i Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Wielką pomocą w organizacji tej wycieczki służyła nam niezawodna posłanka Ziemi Świętokrzyskiej – pani Maria Zuba. Pani poseł była naszą przewodniczką po Sejmie RP i po Muzeum Powstania Warszawskiego.

A oto wspomnienia z wycieczki uczennicy Gimnazjum – Weroniki Zeliaś:

,,29 kwietnia około godz. 5:00 nad ranem wyruszyliśmy w podróż do stolicy. Mimo że podróż trwała ponad 5 godzin, nie była uciążliwa. Tuż po godz. 10:00 dotarliśmy na miejsce do Sejmu. Po załatwieniu wszystkich formalności pani poseł Maria Zuba opowiedziała nam o sobie i swojej pracy w Sejmie. Następnie obejrzeliśmy salę obrad, korytarz z tablicami w hołdzie posłom poległym podczas II wojny światowej i posłom, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Zwiedziliśmy też Salę Kolumnową oraz obejrzeliśmy makietę budynków sejmowych.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. W muzeum bardzo mi się podobało. Dzięki wspaniałym eksponatom i efektom dźwiękowym mogłam poczuć się jak w tamtych czasach. Pani przewodnik opowiadała o tym, jak wyglądali i czym żywili się powstańcy, jak wydawali gazetki, oraz jak działała poczta polowa. Każdy miał szansę przejść  przez tunel na wzór tych, z których korzystali powstańcy.

Po zakończeniu zwiedzania i miłym pożegnaniu z panią poseł wyruszyliśmy w drogę powrotną do Oleśnicy. Według mnie wycieczka była bardzo fajna i wartościowa. Zwiedziłam ciekawe miejsca i dowiedziałam się więcej o historii Polski. Myślę, że pomysł wyjazdu był strzałem w dziesiątkę.’’

Za organizację wycieczki dzieci ze Szkoły w Oleśnicy bardzo serdecznie dziękują pani poseł Mari Zubie, opiekunkom za opiekę oraz Radzie Sołeckiej za sfinansowanie wyjazdu. Myślę że ta podróż pełna patriotyzmu i historii na zawsze zostawi ślad w umysłach tych młodych ludzi.


Poprzedni artykułOdpowiedź MRiRW w sprawie współczynnika korygującego płatności bezpośrednie za 2013 rok
Następny artykułKomunikat prasowy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj