Strona główna Nowości Nowości Współpraca polsko – czeska

Współpraca polsko – czeska

653
0

W Pradze Stanisław Kalemba rozmawiał z ministrem rolnictwa Republiki Czeskiej Petrem  Bendlem. Rozmowy dotyczyły trzech głównych tematów: przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej w nowej perspektywie finansowej, dyrektywy tytoniowej oraz jakości żywności.

Ustalono wzmocnienie wzajemnej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i jakości żywności, współpracy i komunikacji pomiędzy partnerskimi organami nadzorującymi oraz prezentacji wyników działalności nadzorującej. Organy nadzoru funkcjonujące w dziedzinie kontroli żywności będą współpracowały w duchu obowiązujących europejskich przepisów prawnych i będą sobie nawzajem przekazywać wszystkie niezbędne informacje prowadzące do zapobieżenia wyprowadzaniu zdrowotnie wadliwej, lub złej jakości żywności na rynek w obu państwach. Do takiej wymiany informacji wykorzystywany będzie przede wszystkim Europejski System Szybkiego Ostrzeżenia dla Żywności i Pasz RASFF, lub inne formy wzajemnej komunikacji. Media będą powiadamiane dopiero wówczas, jeżeli będzie wynik kontroli urzędowej pewny, sprawdzony i niepodlegający wątpliwości. Polska i czeska strona zadeklarowały również gotowość do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, które były w ostatnim okresie prezentowane przez media, co powinno przyczynić się do poprawy ogólnego obrazu istniejącej sytuacji na rynku w dziedzinie jakości i bezpieczeństwa żywności oraz wzmocnienia zaufania konsumentów.

Poprzedni artykułInformacja z posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Następny artykułKomunikat prasowy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj