Strona główna Aktualności Wspólne pismo polskich organizacji w sprawie sprzeciwu wobec planów Komisji Europejskiej dotyczących...

Wspólne pismo polskich organizacji w sprawie sprzeciwu wobec planów Komisji Europejskiej dotyczących objęciem gospodarstw hodowlanych tzw. „dyrektywą emisyjną”

459
0

W dniu 14 marca br. polskie organizacje reprezentujące hodowców bydła, trzody chlewnej i drobiu wystąpiły do wicepremiera Henryka Kowalczyka z wnioskiem o zajęcie stanowiska w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów Rolnictwa UE i wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu wobec wejścia w życie  tych szkodliwych dla polskiego i europejskiego rolnictwa rozwiązań.

Zdaniem sygnatariuszy apelu propozycja Komisji Europejskiej spowodowałaby, iż tysiące rodzinnych gospodarstw hodowlanych musiałoby przestrzegać kosztownego protokołu emisyjnego przeznaczonego przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw.

Organizacje  zwróciły  się do Premiera Kowalczyka o podjęcie działań mających na celu utrzymanie dotychczasowych przepisów w zakresie emisji i niedopuszczenie do objęcia nimi gospodarstw rolnych zapewniających bezpieczeństwo żywnościowe tak restrykcyjnymi przepisami.

Wspólne Pismo organizacji rolniczych 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here