Strona główna Nowości Nowości Wsparcie dla młodych rolników – nabór wniosków od 15 maja

Wsparcie dla młodych rolników – nabór wniosków od 15 maja

659
0

W dniu  17 kwietnia br. została podpisana nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. W związku z powyższym  pozwala to  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na ogłoszenie naboru wniosków. Nabór ten rozpocznie się 15 maja 2014 roku.


Główne zmiany dotyczą przede wszystkim podwyższenia do 100 tys. zł. kwoty premii, wydłużenia do 15 miesięcy okresu od momentu rozpoczęcia działalności rolniczej do złożenia wniosku o premię, ustanowienia minimalnej liczby punktów warunkującej przyznanie pomocy oraz pogłębienia oceny założeń biznesplanu, w szczególności w zakresie wielkości ekonomicznej gospodarstwa.

 

Poprzedni artykułAlleluja!
Następny artykułPłatność związana z produkcją będzie znana przed 1 sierpnia
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj