Strona główna Aktualności Wręczenie odznaczeń państwowych z okazji 35 rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego...

Wręczenie odznaczeń państwowych z okazji 35 rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”

1983

Z okazji 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” Prezydent RP Andrzej Duda nadał ordery i odznaczenia zasłużonym działaczom Związku.

Z tej okazji 13 maja br. w Belwederze odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego w imieniu Prezydenta RP, aktu dekoracji dokonała Minister Małgorzata Sadurska – Szefowa Kancelarii Prezydenta RP. Na uroczystości obecny był również Wojciech Kolarski – Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Pani Barbara Fedyszak-Radziejowska – doradca Prezydent RP do spraw wsi i rolnictwa.

Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” w swoim przemówieniu przedstawił historię Związku oraz podziękował Związkowcom za ich wieloletnią pracę i zaangażowanie. Natomiast Pan Zbigniew Obrocki Zastępca Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” w imieniu odznaczonych podziękował Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za nadanie odznaczeń państwowych zasłużonym działaczom Rolniczej Solidarności.

za wybitne zasługi w działalności dla rozwoju polskiego rolnictwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za osiągnięcia w pracy społecznej i związkowej:

KRZYŻEM OFICERSKIM

20.      Marian WOJCIÓW

pośmiertnie

21.      Jan TUREK

za zasługi dla rozwoju polskiego rolnictwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych
w kraju, za osiągnięcia w pracy społecznej i związkowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

22.      Jan BIAŁKOWSKI

23.      Jan BODAK

24.      Jan BOKOTA

25.      Witold CIERESZKO