Strona główna Aktualności Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego

Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego

935
0
Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego

W dniu dzisiejszym 23 lutego 2017 roku Ks. Prałat Kazimierz Kaczor został laureatem Nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego. Jako NSZZ RI ,, Solidarność” byliśmy świadkami tego ważnego wydarzenia. Wyróżnienie roku przyznano mu za zasługi w walce o prawa kościoła, rolników, gospodarstw rodzinnych oraz Niepodległej Ojczyzny.

Wręczenie Nagrody odbyło się w sali obrad plenarnych Konferencji Episkopaty Polski w Warszawie. Kapituła Rady Fundacji ,,Solidarna Wieś” jak mówi jej Przewodniczący Sławomir Siwik postanowiła docenić Ks. Kazimierza Kaczora za determinację i wierność wyznawanym wartościom w tak trudnych czasach jakim był bez wątpienia okres PRL.

Ks. Kazimierz był tym, który czynnie wspierał tworzące się organizacje rolnicze początkujące wielki ruch ,, Solidarności ” na polskiej wsi. W jego parafii w Haczowie odbywały się pierwsze zebrania organizacyjne.

Rolnicy protestowali przeciwko wywłaszczaniu gospodarstw pod teren ośrodka w Arłamowie. To stanowiło też przyczynek i doprowadziło do strajku w Rzeszowie i Ustrzykach Dolnych, a w nim również walki o legalizację Rolniczej ,,Solidarności”.

Kapituła Nagrody postanowiła docenić też to, że w stanie wojennym Ks. Kaczor pomagał represjonowanym i organizował Uniwersytety Ludowe na wsi. Za swoją działalność na rzecz wartości otrzymał wyrok na mocy postanowienia Sądu PRL dwóch lat więzienia . Przyznana Nagroda im. Bp. Romana Andrzejewskiego długoletniego Krajowego Duszpasterza Rolników jest już trzynastą taka Nagrodą ustanowioną przez Fundację ,,Solidarna Wieś”.

Jest nam niezmiernie miło jako NSZZ RI ,,Solidarność”, że Kapituła postanowiła nagrodzić człowieka, który całym swoim życiem zaświadczał, że wartości -wspólnota -solidarność społeczna i życzliwość do ludzi – Ponad Wszystko!

Dziękujemy Księże Prałacie !

Pozostajemy w wielkiej życzliwości naszego  związkowego środowiska.

Teresa Hałas

Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”

Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego v Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego Ks. Kazimierz Kaczor laureatem Nagrody im. biskupa Romana Andrzejewskiego

Poprzedni artykułZmarła Teresa Bondyra
Następny artykułZimowisko 2017 – fotorelacja z turnusu w Zakopanem 12.02-21.02.2017 r.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj