Strona główna Aktualności WNIOSKI O DOPŁATY DO PRYWATNEGO PRZECHOWYWANIA

WNIOSKI O DOPŁATY DO PRYWATNEGO PRZECHOWYWANIA

727
0

W czasie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa ten unijny system wparcia ma pomóc producentom m. in. wołowiny i mleka.

Wnioski można składać od dnia 7 maja 2020 r. W dniu 4 maja 2020 r. KE w drodze publikacji rozporządzeń wykonawczych uruchomiła mechanizmy dopłaty do prywatnego przechowywania następujących produktów: masła, OMP, serów, mięsa bydła, mięsa baraniego i koziego.

Ważne! Bardzo istotny jest termin złożenia wniosku, ponieważ ograniczona jest pula finansowa środków przyznanych przez Komisję Europejską na mechanizmy dopłaty do prywatnego przechowywania.

Wnioski można składać do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa od czwartku 7 maja 2020 r.

Dopłaty do prywatnego przechowywania stanowią jeden z elementów działań interwencyjnych na ww. rynkach w Unii Europejskiej. Czasowe zmagazynowanie nadwyżki towarów, które nie trafią na rynek pozwoli uniknąć destabilizacji cen. Jest to wsparcie dla zakładów przetwórczych, które będą mogły dany towar przetrzymać i wprowadzić go na rynek w lepszym dla określonego sektora czasie. Mechanizm realizowany jest przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który działa na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Mechanizmy polegają na udzieleniu dopłat do prywatnego przechowywania produktów na terenie Polski zgodnie z zasadami obowiązującymi w UE. Dopłata jest udzielana wg stawek określonych przez KE wszystkim przedsiębiorcom, którzy zawarli z KOWR umowę na dopłaty do prywatnego przechowywania produktów i wypełnili warunki udzielania dopłat do prywatnego przechowywania.

Dopłaty będą realizowane do:

  • mleka i jego przetworów
  • mięsa wołowego
  • mięsa baraniego i koziego

Uczestnikiem mechanizmu może być przedsiębiorca mający siedzibę i zarejestrowany dla celów podatku VAT na terenie Unii Europejskiej.

Wniosek o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem skrytki ePUAP lub wysyłając e-mailem:

  • ePUAP: /KOWR/SkrytkaESP
  •  kontakt@kowr.gov.pl

lub bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej w Centrali KOWR (01-207 Warszawa, ul. Karolkowa 30), a także listownie.

Wnioski/dokumenty do pobrania – otwórz

Poprzedni artykuł300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej – wnioski od 7 maja
Następny artykuł„Kierunki działań osłonowych w związku z obecną sytuacją w rolnictwie” – postulaty Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w związku z obecną sytuacją w rolnictwie przekazane Prezydentowi, Premierowi i Ministrowi Rolnictwa
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj