Strona główna Nowości Nowości "Wnioski klęskowe" tylko do 30 września

"Wnioski klęskowe" tylko do 30 września

647
0

Rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w tym roku na skutek powodzi, huraganu, gradu czy deszczu nawalnego zostało już tylko kilka dni na złożenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o przyznanie pomocy finansowej.

Wnioski o takie wsparcie poszkodowani rolnicy mogą składać bowiem tylko do 30 września 2013 roku w biurach powiatowym ARiMR. Ważne jest, żeby wniosek wraz z załącznikami został złożony w ARiMR w tym terminie, ponieważ przekroczenie go nie pozwoli na skorzystanie przez rolnika z możliwości otrzymania wsparcia z Agencji. W przypadku gdy, złożony wniosek będzie zawierał braki formalne, Agencja poprosi rolnika o ich uzupełnienia w terminie późniejszym.
AR i MR wypłaci poszkodowanym rolnikom pomoc obliczoną jako iloczyn powierzchni upraw rolnych, na których wystąpiły straty w wysokości kwalifikującej uprawę do likwidacji oraz stawki pomocy wynoszącej 100 zł na 1 ha zniszczonej uprawy rolnej lub 10 zł na 1 m2 zniszczonych upraw w szklarniach lub tunelach foliowych. Wysokość wsparcia, jakie może otrzymać rolnik, nie może przekroczyć równowartości 7500 euro. Na taką pomoc jak informuje AR i MR przewidziano 89,35 mln zł.

źródło: ppr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here