Strona główna Aktualności Wniosek NSZZ RI Solidarność ws. gwałtownego wzrostu cen nawozów

Wniosek NSZZ RI Solidarność ws. gwałtownego wzrostu cen nawozów

1004
0

W dniu 1 października br. Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” przekazała wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w związku z trwającym na rynku rolnym silnym wzrostem cen nawozów.

Argumentując zasadność złożonego wniosku Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność Teresa Hałas podkreśliła, że w ostatnich tygodniach wielokrotnie otrzymuję uwagi od rolników indywidualnych dotyczące silnego wzrostu cen nawozów mineralnych oraz utrzymującej się tendencji wzrostowej w tym zakresie. Z głębokim zaniepokojeniem wskazuję również, że w ostatnich dniach podmioty gospodarcze koincydentalnie podniosły ceny swoich produktów przeszło o ponad 100% na każdym produkcie, co w mojej ocenie stanowi działanie ograniczające konkurencję i naruszające zbiorowe interesy konsumentów, jak również ma na celu antykonkurencyjną koncentrację przedsiębiorców, wywołującą w konsekwencji negatywne skutki dla gospodarstw rolnych prowadzonych przez polskich rolników, w tym załamanie opłacalności produkcji rolnej.

Wcześniej w tej sprawie zostało również przesłane pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o wnikliwe przeanalizowanie sytuacji – czy ceny nawozów nie są nadmiernie wygórowane i podjęcie interwencji, a także o ewentualnie podjęcie działań w celu zrekompensowania strat poniesionych przez rolników w wyniku gwałtownego wzrostu cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here