Strona główna Aktualności Wielkopolski Komitet Protestacyjny Rolników przedstawił postulaty

Wielkopolski Komitet Protestacyjny Rolników przedstawił postulaty

662
0

Wielkopolski Komitet Protestacyjny Rolników domaga się zakazu sprzedaży ziemi cudzoziemcom oraz wsparcia dla małych i średnich gospodarstw rodzinnych – poinformował jeden z liderów komitetu Ryszard Majewski, pełnomocnik województwa wielkopolskiego NSZZ RI Solidarność.

 

Komitet protestacyjny podczas pikiety przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu przekazał premierowi listę postulatów za pośrednictwem wojewody.

– Mamy 13 postulatów, które skierowaliśmy do premiera, jeżeli większość naszych postulatów nie zostanie zrealizowanych, to przystąpimy do organizacji bardziej radykalnych akcji protestacyjnych. Teraz będziemy chcieli zawiązać filie komitetu w każdym powiecie i każdej gminie regionu – powiedział Ryszard Majewski.

Najważniejsze postulaty dotyczą wstrzymania sprzedaży ziemi cudzoziemcom, zwrotu majątków zabranych w okresie PRL-u, opracowania regulacji zapobiegających wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom po 2016 roku, zrównania dopłat bezpośrednich, utrzymania KRUS oraz wsparcie ustawowe dla małych i średnich gospodarstw rolnych.

Komitet protestacyjny domaga się również tworzenia targowisk, na których będą wydzielone przestrzenia dla producentów rolnych i oraz zwrotu pełnej akcyzy do paliwa rolniczego.

Poprzedni artykułProtest rolników trwa nadal
Następny artykułPo dwudniowych negocjacjach z MRiRW realizacji postulatów brak – rolnicy jadą do Brukseli
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj