Strona główna Copa-Cogeca copa-cogeca Warsztaty na temat: „Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020”

Warsztaty na temat: „Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020”

1157
0

W dniu 18 listopada w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli  w Warsztatach na temat  Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020” uczestniczył Jerzy Pospiech ekspert NSZZ RI „Solidarność”.

Spotkanie prowadzone było przez Dyrektorów różnych wydziałów w Komisji Europejskiej m.in. studium analiz, biura legislacyjnego. Warsztaty dotyczyły zmiany w kwalifikacji terenów z ograniczeniami naturalnymi. Zastąpią dotychczasowe zasady wypłaty środków finansowych w ramach obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW). Komisja Europejska rozszerzyła znacząco zakres czynników stanowiących naturalne ograniczenia  w produkcji rolnej. Na liście znalazły się wszystkie dotychczasowe czynniki wyznaczające tereny ONW, oraz wiele dodatkowych.  Decyzje o wyborze czynników do wyznaczania terenów i  objęcie ich specjalnym wsparciem Komisja Europejska przekazuje poszczególnym krajom członkowskim. Nowe zasady obowiązywać mają od 2018 r.

Poprzedni artykułIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ RI "Solidarność"
Następny artykułIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ RI "Solidarność"
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj