Strona główna Copa-Cogeca Stanowiska W Światowym Dniu Żywności Copa-Cogeca podkreśla rolę gospodarstw rodzinnych i spółdzielni rolniczych...

W Światowym Dniu Żywności Copa-Cogeca podkreśla rolę gospodarstw rodzinnych i spółdzielni rolniczych w zwalczaniu głodu i ubóstwa

1059
0

Podczas obchodów Światowego Dnia Żywności Copa-Cogeca podkreśliła znaczenie gospodarstw rodzinnych i spółdzielni rolniczych dla łagodzenia głodu i ubóstwa na świecie oraz rozwiązania problemu niedożywienia. Copa-Cogeca nakreśliła sposoby na zagwarantowanie rentowności tych podmiotów w przyszłości.


„Już dziś musimy rozpocząć prace nad nową WPR – po 2020 r. i opracować innowacyjne środki, które podwyższą naszą konkurencyjność. Musimy zastanowić się nad sposobem ograniczenia biurokracji i uproszczenia WPR. Należy pobudzić inwestycje w sektorze oraz zintensyfikować badania i rozwój. Ponadto rolnicy potrzebują odpowiednich szkoleń i wykształcenia” – napisano w komunikacie prasowym.

Komunikat prasowy z dnia 16.10.2014pobierz PDF

Poprzedni artykułProtest sadowników w Warszawie i Annopolu- fotogaleria
Następny artykułPomoc de minimis dla producentów jabłek, kapusty i cebuli
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj