Strona główna Aktualności Uroczystosci w Łowiczu

Uroczystosci w Łowiczu

689
0

Nowy sztandar Solidarności Rolniczej w Łowiczu  na 30-lecie NSZZ RI „Solidarność”

Z okazji 30 rocznicy powstania NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych „Solidarność”, 14 maja br. w Łowiczu odbyły się uroczystości rocznicowe. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele ojców pijarów w Łowiczu celebrowaną przez biskupa Józefa Zawitkowskiego. Podczas Mszy Świętej został poświęcony sztandar Solidarności RI powiatu łowickiego zaprojektowany przez biskupa Zawitkowskiego i przewodniczącego Rady Powiatowej NSZZ RI Solidarność w Łowiczu Andrzeja Marata. Sztandar z jednej strony przedstawia popiersie prymasa Stefana Wyszyńskiego, z drugiej zaś orła białego. W trakcie uroczystości biskup Józef Zawitkowski otrzymał z rąk Przewodniczącego NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych- Jerzego Chróścikowskiego Złotą odznakę „ Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność”.

 

Następnie związkowcy wraz z pocztami sztandarowymi, a także zaproszeni goście przeszli uroczyście pod pomnik błogosławionego Papieża Jana Pawła II gdzie złożono kwiaty. Po złożeniu kwiatów w sali konferencyjnej Centrum Informacji Powiatu Łowickiego odbyło się seminarium historyczne na temat powstania i działalności NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność. Uroczystości uświetniła  występem młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. To nie koniec uroczystości rocznicowych w województwie łódzkim. Kolejne już w czerwcu.

Poprzedni artykułPomoc dla rolników
Następny artykułŁowicz uroczystości
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj