Strona główna Aktualności Uroczystości w Oleśnicy

Uroczystości w Oleśnicy

776
0

Spotkanie w Oleśnicy z okazji 30-lecia NSZZ RI ,,SOLIDARNOŚĆ

 

Spotkanie otworzył przewodniczący Rady Powiatowej Staszowskiej Marian Stępień, serdecznie witając przybyłych gości. Wśród przybyłych gości byli Marek Kwitek poseł na sejm RP ,Józef Sośnicki – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Podkarpacia członek Prezydium Rady Krajowej, Bogusław Moskal członek Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI,, SOLIDARNOŚĆ ”, członek Rady Krajowej Franciszek Jaromi, Mariusz Łuszczek dyrektor biura poseł Beaty Kępy, Starosta Staszowski Pan Andrzej Kruzel, Burmistrz Staszowa Pan Romuald Garczewski Wójt Gminy Oleśnica Pan Leszek Juda, Pani Anna Grzelec Przewodnicząca Rady Powiatowej w Jędrzejowie, Pani Jasińska Cecylia przewodnicząca Rady Gminnej w Górnie NSZZ RI ,,SOLIDARNOŚĆ” Bogdan Migas przewodniczący Rady Powiatowej w Kielcach członek Rady Krajowej, Zawisza Jan wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej. Obecni też byli Józef Kruk gminy Kielce oraz Marek Kruk gminy Morawica Andrzej Czeczot-przewodniczący ,,SOLIDARNOŚCI” Siarkopolu w Grzybowie.

Po przywitaniu wszystkich gości i mieszkańców przybyłych na to spotkanie głos  zabrał poseł Marek Kwitek, odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego do uczestników tego spotkania Poseł Kwitek nawiązał do historii Związku zwracając uwagę na szczególną rolę NSZZ RI w walce o lepszy byt dla rolników. Bardzo szeroko omówił aktualną sytuację gospodarczą i finansową państwa w sektorze rolnym, zwracając uwagę na niesprawiedliwe dopłaty dla rolników polskich. Poseł M .Kwitek mówił o roli NSZZ.R.I ,,SOLIDARNOŚĆ” w walce o lepszy byt rolników i wyrównanie szans z rolnikami zachodnimi. W-ce Przewodniczący Rady Wojewódzkiej w Kielcach, Jan Zawisza odczytał list od posła PiS-u Krzysztofa Lipca. Następnie głos zabrał Józef Sośnicki przewodniczący Rady Wojewódzkiej Podkarpacia NSZZ.R.I. Mówiąc o roli  Związków Zawodowych w walce o polskie rolnictwo. Starosta Staszowski pan Andrzej Kruzel mówiąc o rolnictwie, upadłych mleczarniach, że rolnikom zawsze wiatr w oczy wieje, a oni się nie poddają, i zobowiązał się do wszelkiej pomocy NSZZ.R.I.,,SOLIDARNOŚCI” ziemi Staszowskiej a posłowi Markowi Kwitkowi podziękował za pomoc i zainteresowanie się naszym regionem. Romuald Garczewski – burmistrz Staszowa mówiąc o ciężkiej pracy rolników zwrócił się do NSZZ RI ,,SOLIDARNOŚĆ” aby Związek pomagał rolnikom ,by był aktywny społecznie i chętny do współpracy. Burmistrz złożył życzenia Związkowi i rolnikom naszego regionu. Wójt Gminy Oleśnica pan Leszek Juda był zadowolony, że Rolnicza Solidarność swoje święto obchodziła w Oleśnicy. Życzył owocnej pracy na kolejne lata, aby sobie wytyczyć nowe cele realizować je i nad nimi pracować dla dobra Polski i polskiego rolnictwa. W dalszej kolejności członkowie Rady Krajowej NSZZ.R.I.,,SOLIDARNOŚĆ” pan Józef Sośnicki i pan Bogusław Moskal  wręczyli odznaczenia i dyplomy wyróżniającym się związkowcom. Pan Bogusław Moskal gratulując wszystkim wyróżnionym wspomniał o działaczach już nieżyjących, aby o nich pamiętać, mówił też o historii powstania NSZZ.R.I. Przypomniał wszystkim uczestnikom spotkania że 17 Listopada 2011r. Odbędzie się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Związku i będzie to zakończenie jubileuszu 30-lecia NSZZ.R.I.,,SOLIDARNOŚĆ” Bardzo szeroko mówił o polskim rolnictwie na tle rolnictwa w zachodniej Europie, że produkujemy produkty ekologiczne  które  stają się konkurencją dla produktów europejskich .Na zakończenie Wójt Gminy Oleśnica pan. Leszek Juda nawiązującdo historii polskiej wsi i zachodzących zmianach na tej wsi ,stwierdził że takie spotkania dobrze służą w wymianie poglądów i dyskusji na temat rolnictwa. Dziękując za zaproszenie stwierdził że ziemia Oleśnicka jest gościnna i z przyjemnością będzie witała takie spotkania w Oleśnicy.  Na tym zakończono spotkanie.

Poprzedni artykułOgłoszenie w sprawie historii związku
Następny artykułZdjęcia z kolonii
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj