Strona główna Aktualności Uroczystości w Oleśnicy

Uroczystości w Oleśnicy

717
0
Uroczystości w Oleśnicy

W dniu 12 marca br. w Oleśnicy odbyły się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których organizatorem była Rada Powiatowa NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Staszowie na czele z Przewodniczącym Rady Panem Marianem Stępniem. Z W uroczystościach udział wzięła Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Pani Teresa Hałas.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą w kościele pw. WNMP w Oleśnicy w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Następnie w Zespole Szkół w Oleśnicy odbyła się spotkanie, gdzie zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia. Następnie dr Michał Zawisza – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej – Delegatura w Kelcach wygłosił prelekcje pt.: „Podziemie antykomunistyczne w Polsce po 1945 roku”.

Podczas uroczystości wystąpiły również dzieci z Zespołu Szkół w Oleśnicy z repertuarem pieśni patriotycznych.

Uroczystości w Oleśnicy Uroczystości w Oleśnicy Uroczystości w Oleśnicy Uroczystości w Oleśnicy Uroczystości w Oleśnicy Uroczystości w Oleśnicy Uroczystości w Oleśnicy Uroczystości w Oleśnicy

Poprzedni artykułUroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej Żołnierzy Wyklętych w Kijach
Następny artykułAnaliza prawna projektu ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i niektórych innych ustaw
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj