Strona główna Aktualności Uroczystości w Błoniach

Uroczystości w Błoniach

699
0

30 LAT NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” NA ZIEMI MAZOWIECKIEJ

W dniach 12 i 22 maja br. w Błoniu odbyły się wojewódzkie uroczystości związane z 30. rocznicą  rejestracji NSZZ RI ‘SOLDARNOŚĆ”. To właśnie na Ziemi Błońskiej już od 1980 roku organizował się jeden z naszych związków , które na Zjeździe w Poznaniu połączyły się tworząc Niezależny Samorządny Zwiazek Zawodowy  Rolników Indywidualnych „Solidarność” .Tu działał, jako mieszkaniec i rolnik tej ziemi – Gabriel Janowski i wielu jego współpracowników. Obchody zorganizował powołany w styczniu br.  Komitet z Gabrielem Janowskim i  Januszem Bylińskim na czele.

W skład Komitetu  weszli Przewodniczący Gminnej NSZZ RI „Solidarność” – W. Ośko ; Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” – S. Szańkowski ; Starosta Powiatu Zachodniego Warszawskiego – Jan Żychliński i Burmistrz Miasta i Gminy Błonie – Zenon Reszka, miejscowi duszpasterze i działacze naszego Związku. W programie obchodów znalazły się m.in. uroczysta Msza Święta rocznicowa, wystawa z okazji 30 rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność” a także szereg innych przedsięwzięc. Podczas uroczystości, zastepca Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Zbigniew Obrocki, wręczył zasłużonym związkowcom Ozdnaki „Zasłużony dla NSZZ RI „Solidarność” a także medale okolicznościowe przygotowane na 30 rocznicę rejestracji NSZZ RI „Solidarność”.
{gallery}blonie{/gallery}

Poprzedni artykułZalesianie
Następny artykułUroczystości w Żarnowcu
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj