Strona główna Aktualności Uroczystości NSZZ RI „Solidarność” w miejscowości Kuczki Kolonia

Uroczystości NSZZ RI „Solidarność” w miejscowości Kuczki Kolonia

757
0

Uroczystości NSZZ RI „Solidarność” w miejscowości Kuczki Kolonia

W niedzielę 22 stycznia 2012 r. w miejscowości Kuczki Kolonia na terenie gminy Gózd odbyła się uroczystości Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” związane z 30-stą rocznicą rejestracji związku zawodowego rolników w połączeniu ze spotkaniem opłatkowym.

Mszę Świętą w Kościele p/w. Św. Józefa w Kuczkach odprawił Ksiądz Proboszcz Kanonik Wiesław Kudła, witając na wstępie: Poczet Sztandarowy Ziemi Radowskiej NSZZ RI Solidarność, przybyłych Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej, Przedstawicieli NSZZ RI „Solidarność”, Rolników Gminy Gózd i wszystkich Parafian uczestniczących we Mszy Świętej odprawionej w intencji Rolników Gminy Gózd i NSZZ RI „Solidarność”. PO odprawieniu Nabożeństwa w Kościele, Ksiądz Wiesław Kudła podziękował wszystkim za uczestniczenie we Mszy Świętej, a następnie zaprosił Gości do Domu Parafialnego w Kuczkach na spotkanie opłatkowe.

Na spotkaniu Przedstawiciel Rady Wojewódzkiej w Warszawie NSZZ RI „Solidarność” Piotr Szymczak podziękował Księdzu Proboszczowi za odprawienie Mszy Świętej w intencji Rolników i NSZZ RI „Solidarność” oraz przywitał Przybyłych Gości, po czym poinformował o 30-ej rocznicy rejestracji Związku Rolników i o obecnej sytuacji w rolnictwie.

Następnie przemówienia okolicznościowe wygłosili w kolejności: Przewodniczący Krajowej Rady NSZZ RI „Solidarność” Senator RP Pan Jerzy Chróśćikowski, Poseł na Sejm dr Zbigniew Kuźmiuk, Poseł na Sejm Pan Dariusz Bąk, Senator RP Pan Wojciech Skurkiewicz.

Po w/w przemówieniach Pan Jan Kiraga zarecytował Rolnikom swije wiersze.

Z kolei Ksiądz Marcin Dąbrowski zacytował ewangelię z Pisma Świętego, a Ksiądz Kanonik poświęcił opłatek i pokarm, a następnie podziękował Piotrowi Szymczakowi i jego małżonce Bożenie za zorganizowanie uroczystego spotkania.

Wszyscy biorący udział w spotkaniu połamali się opłatkiem i złożyli sobie indywidualne życzenia.

{gallery}28012012{/gallery}

Poprzedni artykułKOMUNIKAT
Następny artykułKomunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 31 stycznia 2012 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj