Strona główna Aktualności Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność"

Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność"

Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych

W dniu 2 kwietnia br. w Sieradzu odbyły się uroczystości nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Organizatorem uroczystości była Rada Wojewódzka NSZZ Rolników Indywidualnych  „Solidarność” w Łodzi.

Uroczystość odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Związku wraz z pocztami sztandarowymi z całego kraju, obecny był również Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróscikowski, a także  parlamentarzyści: Poseł Piotr Polak, Poseł Robert Telus, Poseł Marek Matuszewski, Poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski, władze i działacze samorządowi oraz wielu rolników.

Po uroczystym nadaniu nazwy oraz poświęceniu ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu odprawiona została Msza Święta dziękczynna za 35. lat działalności NSZZ RI „Solidarność”. Następnie w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyła się okolicznościowa konferencja, podczas której odbyły się wystąpienia okolicznościowe, występ artystyczny młodzieży. Podczas konferencji Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” wręczył odznaki „Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność”.

Szersza relacja z uroczystości ukaże się w kwietniowym numerze miesięcznika „Nasza Ziemia”.

Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Uroczystość nadania nazwy ronda im. NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność"

Poprzedni artykułKomunikat NSZZ RI „Solidarność” w związku z II czytaniem projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa
Następny artykułSpotkanie Sekcji Ogrodnictwa NSZZ RI „Solidarność” z przedstawicielem Ministerstwa Spraw Zagranicznych