Strona główna Aktualności Uroczyste wspomnienie 36. rocznicy śmierci Piotra Bartoszcze w Inowrocławiu

Uroczyste wspomnienie 36. rocznicy śmierci Piotra Bartoszcze w Inowrocławiu

2254
0

W niedziele 9 lutego br. w Inowrocławiu odbyły się uroczystości 36. rocznicy śmierci Piotra Bartoszcze, w których uczestniczyła Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Pani Poseł na Sejm RP Teresa Hałas wraz ze swoim zastępcą Aleksandrem Tadychem, Dyrektorem Biura Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” Grzegorzem Cymińskim. Obecny był również Przewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Pan Janusz Walczak oraz Pan Stanisław Anders Przewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej, a także wielu związkowców z terenu całego kraju.

ŚP. Piotr Bartoszcze został zamordowany nocą z 7 na 8 lutego 1984 roku. Był Związkowym liderem, aktywnym działaczem i  przywódcą Solidarności Rolników Indywidualnych na Kujawach.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu. Następnie złożono kwiaty pod obeliskiem pamięci Piotra Bartoszcze w miejscowości Radłówek.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu, gdzie odbyło się wspomnienie działalności Piotra Bartoszcze.

Przewodnicząca Związku odwiedziła również miejsce uprowadzenia i morderstwa śp. Księdza Jerzego Popiełuszki oraz grób Romana Bartoszcze.
Poprzedni artykułInauguracyjne posiedzenie Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników XI kadencji
Następny artykuł
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj