Strona główna Aktualności Wojewódzkie obchody 35. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność” w Woli Okrzejskiej

Wojewódzkie obchody 35. rocznicy rejestracji NSZZ RI

W niedzielę, 22 maja 2016r. w Woli Okrzejskiej, na terenie Muzeum Henryka Sienkiewicza, odbyły się wojewódzkie uroczystości 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Gospodarzami uroczystości byli: Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność w Lublinie Pani Poseł Teresa Hałas oraz Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność w Lublinie Poseł Krzysztof Głuchowski.

Honorowy Patronat nad uroczystościami objął obecny na uroczystościach Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Wśród zaproszonych gości byli posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji okołorolniczych, solidarności pracowniczej, liczne poczty sztandarowe oraz członkowie Związku.

Uroczystości rozpoczęły się od recytacji fragmentów „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, po których nastąpiła Msza Święta pod przewodnictwem ks. Kan. Stanisława Chodźki,  Diecezjalnego Duszpasterza Rolników Diecezji Siedleckiej. Po Mszy Świętej nastąpiło wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, odznaczeń Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla rolnictwa” oraz odznaczeń za zasługi dla Związku.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy ordery i odznaczenia państwowe wręczył Przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych  „Solidarność” Jerzy Chróścikowski wraz z Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel wręczył zasłużonym działaczom Związku z regionu lubelskiego Honorowe Odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”. Następnie Przewodniczący Jerzy Chróścikowski wraz z Panią Poseł Teresa Hałas oraz Panem Posłem Krzysztofem Głuchowskim wręczyli odznaczenia „Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność”.

Po oficjalnej części obchodów uczestnicy mogli posłuchać kapeli góralskiej z Zakopanego oraz obejrzeć występ zespołu pieśni i tańca ziemi łukowskiej. Całą uroczystość uświetniała miejscowa schola oraz konna grupa rekonstrukcyjna.

Zobacz Galerie zdjęć

Reportaż z uroczystości – Panorama Lubelska TVP 3

Szersza relacja z uroczystości ukaże się w najbliższym wydaniu miesięcznika Nasza Ziemia.

Wojewódzkie obchody 35. rocznicy rejestracji NSZZ RI "Solidarność" w Woli Okrzejskiej Wojewódzkie obchody 35. rocznicy rejestracji NSZZ RI "Solidarność" w Woli Okrzejskiej Wojewódzkie obchody 35. rocznicy rejestracji NSZZ RI "Solidarność" w Woli Okrzejskiej Wojewódzkie obchody 35. rocznicy rejestracji NSZZ RI "Solidarność" w Woli Okrzejskiej

Poprzedni artykuł35 lat działalności NSZZ RI "Solidarność" – Pytania Panoramy TVP3
Następny artykułRolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 rok