Strona główna Aktualności Uchwała Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w związku z zatrzymaniem rolników...

Uchwała Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w związku z zatrzymaniem rolników z Pyrzyc

760
0

Zachodniopomorska Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność”, żąda natychmiastowego uwolnienia rolników z okolic Pyrzyc, zatrzymanych w dniu 06 października 2015 r., podejrzanych o popełnienie przestępstwa polegającego na udziale w zorganizowanej grupie, która miała za zadanie utrudnianie przetargów na grunty z Zasobu WRSP.

Zachodniopomorska Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność” zdecydowanie sprzeciwia się próbie przerzucania na rolników  odpowiedzialności za złe rozwiązania prawne oraz niewłaściwą organizację przetargów przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Zdecydowanie sprzeciwiamy się faworyzowaniu zagranicznych podmiotów w dostępie do gruntów z Zasobu WRSP oraz nierównemu traktowaniu polskich rolników i obcych podmiotów gospodarczych przez organy ścigania.

Uchwała Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” z dnia 7 października 2015 roku – pobierz pdf

Poprzedni artykułZwiązkowcy z NSZZ RI „Solidarność” w programie „Polski punkt widzenia”
Następny artykułOŚWIADCZENIE KPRWZ w związku z zatrzymaniem 11 rolników z rejonu Pyrzyc
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj