Strona główna Nowości Nowości Tegoroczne zbiory zbóż w Polsce porównywane do 2012 r.

Tegoroczne zbiory zbóż w Polsce porównywane do 2012 r.

579
0

Produkcja w Polsce przewidywana jest w zbliżonej wysokości w porównaniu do roku ubiegłego. Według prognoz, większość kluczowych producentów i eksporterów zbóż w Unii ma szanse odnotować dobre wyniki produkcji zbożowej. Tegoroczne unijne zbiory pszenicy zwyczajnej są prognozowane w wysokości 127 mln ton w porównaniu do 123,8 mln ton w ubiegłym sezonie. Większych zbiorów pszenicy miękkiej należy się spodziewać w większości kluczowych producentów, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, w przypadku której oczekiwany jest spadek produkcji pszenicy miękkiej – z 13,3 mln ton w zeszłym roku do ok. 12 mln ton w bieżącym.

Tegoroczne zbiory zbóż w UE-27 wyniosą 283,5 mln ton wobec 272,2 mln ton rok wcześniej. Wzrost produkcji zbożowej spodziewany jest zwłaszcza w krajach położonych w południowej i wschodniej części Europy dotkniętych w zeszłym roku skutkami dotkliwej suszy. Będą to przede wszystkim: Hiszpania, Rumunia, Bułgaria i Węgry.

Poprzedni artykułInformacja dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w infrastrukturę energetyczną
Następny artykułOdpowiedź z MRiRW na postulaty protestujących 14.03.2013 r. w Kielcach.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj