Strona główna test BERAS Implementation Szkolenie w ramach projektu BERAS Implementation

Szkolenie w ramach projektu BERAS Implementation

761
0

W dniu 17 września 2012 roku w Tarnogrodzkim Domu Kultury oraz w modelowym gospodarstwie BIC Tomasza Obszańskiego odbyło się szkolenie „Gospodarstwa BERAS jako pomoc w ochronie wód Morza Bałtyckiego”. Spotkanie otworzyła Maria Staniszewska, która przybliżyła projekt Beras Implementation, wyjaśniając m.in. dlaczego tak ważne jest rolnictwo w ochronie wód Morza Bałtyckiego, na czym polega obieg zamknięty składników odżywczych w gospodarstwie, oraz omówiła znaczenie obiegu zamkniętego w modelowym gospodarstwie rolnym.

 

 

Tomasz Obszański zaprezentował realizację projektu Beras Implementation i wdrażanie zasad systemu ERA we własnym gospodarstwie. Przedstawił również metody promocji zdrowej żywności produkowanej w jego firmie ekologicznej.

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski mówił o dofinansowaniu rolnictwa w nowej perspektywie finansowej WPR 2014-2020, a także przybliżył zgromadzonym problematykę uchwalania budżetu w UE oraz zasady funkcjonowania dopłat ze środków unijnych. Podczas dyskusji podnoszono zarówno kwestie związane z programem, zrównoważonym rolnictwem, jak i bieżące problemy rolników.

Dzięki szkoleniom w ramach projektu BERAS Implementation jest szansa tak ochrony wód Bałtyku, jak i zbudowania bezpośrednich powiązań pomiędzy rolnikami a konsumentami. Organizatorzy obserwują wzrastające zainteresowanie uczestników programem BERAS Implementation oraz wdrażaniem w ich gospodarstwach systemu ERA.

Kolejne szkolenia w przygotowaniu. Będziemy o nich informować na stronie www.solidarnoscri.pl oraz na łamach „Naszej Ziemi”.

Poprzedni artykułZaproszenie dla prasy
Następny artykułPodatek dochodowy – nieustanne niejasności
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj