Strona główna test BERAS Implementation Szkolenie „Modelowe gospodarstwo BERAS”w dniu 29 lipca 2013 roku w Tarnogrodzie

Szkolenie „Modelowe gospodarstwo BERAS”w dniu 29 lipca 2013 roku w Tarnogrodzie

689
0

Parlamentarzyści, przedstawiciele władzy samorządowej, instytucji i podmiotów związanych z rolnictwem, przedstawiciele środowiska naukowego a także przedstawiciele organizacji rolniczych i grup producenckich, w tym goście ze Szwajcarii spotkali się w modelowym gospodarstwie BIC Tomasza Obszańskiego na kolejnym szkoleniu w ramach realizacji przez NSZZ RI „Solidarność” Projektu BERAS Implementation.

 

 

Na zaproszenie Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Jerzego Chróścikowskiego do Tarnogrodu przybyli m.in.: Posłowie na Sejm RP – Gabriela Masłowska, Adam Abramowicz i Kazimierz Gołojuch, Senator RP Stanisław Gogacz, Dariusz Goszczyński- Zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Komunikacji MRiRW, dr Jarosław Stalenga z IUNG-PIB w Puławach, Aleksandra Józewicz z PKE w Gliwicach, Teresa Borzęcka – dyrektor biura klastra Dolina Ekologicznej Żywności Lublinie, Zdzisław Zwolak – z LODR ZDR w Biłgoraju, Piotr Puchalski – Prezes Grupy Producentów „Bio-Food” Roztocze, Eugeniusz Stróż –burmistrz Tarnogrodu oraz ks. kanonik Józef Bednarski – Diecezjalny Duszpasterz Rolników diecezji zamojsko-lubaczowskiej.


Podczas szkolenia, uczestnicy zapoznali się z aktualnymi zagadnieniami z zakresu rolnictwa ekologicznego, w tym z kwestiami legislacyjnymi oraz aktualnie dostępnymi mechanizmami wsparcia tego typu produkcji, poznali teoretyczne i praktyczne kwestie związane z wdrażaniem systemu ERA i funkcjonowaniem modelowego gospodarstwa BIC, a także zapoznali się z lokalnymi aspektami dotyczącymi współpracy gospodarstwa w produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej.


Wszyscy otrzymali materiały informacyjne oraz promocyjne a także produkty ekologiczne wytworzone w gospodarstwie państwa Obszańskich.

 

Poprzedni artykułStanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ wobec rażąco niskich cen skupu płodów rolnych
Następny artykułStanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ wobec rzepaku z Czarnobyla obecnego na polskim rynku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj