Strona główna test BERAS Implementation Szkolenie i wizyta studyjna dla rolników ekologicznych w Tarnogrodzie

Szkolenie i wizyta studyjna dla rolników ekologicznych w Tarnogrodzie

673
0

11 czerwca br., przy współpracy z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizowana została wizyta studyjna podczas której odbyło się szkolenie pt. „Modelowe gospodarstwo  BERAS”  w Centrum BIC w Tarnogrodzie. Do gospodarstwa Tomasza Obszańskiego przyjechała grupa kilkudziesięciu producentów ekologicznych z województwa podlaskiego oraz przedstawiciele kadry doradczej ośrodka. PODR w Szepietowie realizuje niektóre zadania z zakresu programu Baltic Deal.

 

Podczas szkolenia teoretycznego prowadzonego przez Grzegorza Cymińskiego – odpowiedzialnego za szkolenia w ramach projektu, a także Tomasza Obszańskiego – właściciela gospodarstwa, przedstawione zostały założenia projektu BERAS, a także omówiona została szczegółowo kwestia eutrofizacji wód Morza Bałtyckiego w kontekście zadań i celów projektu BERAS Implementation, jak również przedstawiono ogólną charakterystykę gospodarstwa i formy jego działalności. Kolejną, praktyczną częścią spotkania prowadzoną przez Tomasza Obszańskiego, było zwiedzanie gospodarstwa, budynków magazynowych oraz tłoczarni oleju, prezentacja i degustacja produktów wytwarzanych w gospodarstwie  a także wizyta na polach uprawnych m.in. na plantacji truskawek ekologicznych i ekologicznego agrestu.


Spotkanie było nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z zasadami i celami projektu BERAS oraz funkcjonowaniem w jego ramach gospodarstwa i Centrum Informacji BERAS , ale także do wymiany poglądów i doświadczeń na temat działań realizowanych dla czystego Bałtyku. Sekcja Ekologii i Środowiska działająca w strukturach ośrodka, współpracuje bowiem w realizacji zadań z zakresu projektu Baltic Deal ( poprzez doradztwo w ekologicznym gospodarstwie demonstracyjnym).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here