Strona główna Protesty rolnicze Protesty rolnicze Stanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego ws. trudnej sytuacji w rolnictwie

Stanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego ws. trudnej sytuacji w rolnictwie

1363
0

Sejmik Województwa Lubelskiego dostrzegając trudną sytuację w polskim rolnictwie przyjął stanowisko, w którym wnioskuje do Rządu RP, Parlamentu RP oraz Parlamentu Europejskiego o podjęcie działań w celu naprawy sytuacji w polskim rolnictwie. W przekazanym piśmie znajdują się postulaty zgłaszane od wielu miesięcy przez protestujących rolników z ramienia NSZZ RI „Solidarność”.

 

Kolejne napływające wyrazy poparcia dla rolniczych postulatów są dowodem na to, że rolniczy protest, który trwa już ponad dwa miesiące (69 dni) przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie jest w pełni uzasadniony, a twierdzenia Ministra Rolnictwa jakoby postulaty zostały zrealizowane nie mają przełożenia w rzeczywistości. Przypomnieć należy także, że Związek nadal nie otrzymał odpowiedzi od Pani Premier Ewy Kopacz na wystosowany w dniu 10 kwietnia br. List Otwarty, w którym po raz kolejny przedstawione zostały postulaty zgłaszane przez rolników.

 

Pełną treść stanowiska Sejmiku Województwa Lubelskiego zamieszczamy poniżej:

Stanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie

Poprzedni artykułSolidarność RI poparła Manifestację Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
Następny artykułKOMUNIKAT PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” – KOLEJNE PRZEDŁUŻENIE PROTESTU
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj