Strona główna Aktualności Stanowisko Prezydium Rady Krajowej

Stanowisko Prezydium Rady Krajowej

692
0

Stanowisko Prezydium  Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z dnia 29 marca 2011 roku.

Prezydium Rady Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego  Rolników Indywidualnych „Solidarność” udziela swojego jednoznacznego poparcia i rekomenduje kandydaturę Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Jerzego Chróścikowskiego – Senatora RP , na stanowisko Wiceprzewodniczącego Komitetu Copa. Poza bogatym doświadczeniem w kwestiach dotyczących rolnictwa i polityki rolnej, zdobytym na polu wieloletniej działalności związkowej i parlamentarnej, Jerzy Chróscikowski jest obecnie Przewodniczącym, całkowicie niezależnej od administracji państwowej, syndykalnej organizacji rolniczej, jaką jest NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. „Solidarność” rolnicza jest organizacją o bogatej 30.letniej tradycji reprezentowania interesów polskich gospodarstw rodzinnych. Niezależność, samorządność i zasady demokracji stanowią podstawę działania Związku w obronie interesów tej grupy zawodowej. Przewodniczący Jerzy Chróscikowski, senator RP i Przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi został obdarzony najwyższym zaufaniem nie tylko przez rolniczą „Solidarność” ale również otrzymał po raz kolejny mandat Senatora RP, co jest dowodem poparcia i zaufania społecznego.
Prezydium NSZZ RI „Solidarność” stoi na stanowisku, że funkcję wiceprzewodniczącego organizacji reprezentującej rolników europejskich powinna pełnić osoba, która aktualnie reprezentuje syndykalny związek zawodowy rolników, całkowicie niezależna od administracji państwowej, a jednocześnie charakteryzująca się bogatym doświadczeniem w zakresie polityki rolnej.
W naszym przekonaniu taką osobą jest Przewodniczący Jerzy Chróścikowski. Jego kandydatura nawiązuje do wcześniejszych ustaleń, a wybór będzie konsekwencją uzgodnień pomiędzy organizacjami związkowymi, że funkcję tę będą kolejno pełnić reprezentanci poszczególnych związków.
Pierwszym wybranym Wiceprzewodniczącym Copa był Władysław Serafin reprezentujący Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, a następnym uzgodnionym kandydatem powinien być przedstawiciel NSZZ RI „Solidarność”.

Poprzedni artykułProtest rolników w kujawsko-pomorskim
Następny artykułProtest rolników w Łodzi
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj