Strona główna Aktualności Stanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ wobec ustawy o nasiennictwie

Stanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ wobec ustawy o nasiennictwie

610
0

W związku z procedowaną w Parlamencie ustawą o nasiennictwie (druk senacki nr 231, druki sejmowe nr 176, 822 i 822-A)., NSZZ RI „Solidarność” po raz kolejny wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec  działań, mających na celu wprowadzenie do obrotu i wysiewu nasiona roślin genetycznie zmodyfikowanych w Polsce.

{youtube}zP-Ck0zaDvA&feature{/youtube}

 

Przyjęcie przedmiotowej ustawy w obecnym kształcie, stanowi nie tylko realne zagrożenie dla gospodarstw rodzinnych, produkujących zdrową naturalną żywność wysokiej jakości ale także  dla zdrowia konsumentów, ze względu na ciągle nie udowodniony brak szkodliwości tych organizmów na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.

NSZZ RI ,,Solidarność” podtrzymuje wielokrotnie wyrażane stanowisko, iż postępowanie z organizmami genetycznie modyfikowanymi (GMO) wymaga ostrożnych działań i szczegółowych laboratoryjnych badań.

W związku z tym, przynajmniej do momentu uzyskania jednoznacznych, obiektywnych i przekonujących dowodów na brak szkodliwości organizmów GMO, jakiekolwiek działania sankcjonujące dopuszczenie i uwolnienie do środowiska roślin transgenicznych uważamy za działanie całkowicie nieuzasadnione, które ponadto godzi w interes Państwa i stanowi zagrożenie dla jego obywateli – konsumentów żywności.

Wobec powyższego NSZZ RI „Solidarność domaga się od Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej odrzucenia projektu ustawy o nasiennictwie  uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na 25 posiedzeniu w dniu 9 listopada 2012 roku.

Poprzedni artykułKomunikat Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego
Następny artykułRolnicze audycje radiowe w Radiu Maryja
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj