Strona główna Aktualności Stanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ w sprawie rażąco niskich cen skupu malin w...

Stanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ w sprawie rażąco niskich cen skupu malin w sezonie 2012 r.

644
0

W dniu 23 sierpnia br. NSZZ RI ,,Solidarność’’ przekazał do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo zawierające postulaty w sprawie rażąco niskich cen skupu malin w sezonie 2012 r. Jednocześnie występuje ze stanowiskiem w wyżej wymienionej kwestii do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

NSZZ RI ,,Solidarność’’ oczekuje m.in. podjęcia działań interwencyjnych w sprawie ujawnienia istnienia zjawiska „zmowy cenowej“ przetwórców malin oraz pośredniczących firm skupowych, które wymuszają na producentach sprzedaż malin do przetwórstwa po cenach wyjątkowo niekorzystnych dla producentów. Ponadto Związek liczy na publiczne ujawnienie przetwórców i pośredniczących firm skupowych uczestniczących w procederze „zmowy cenowej“ oraz na nałożenie sankcji finansowych i karnych dla uczestników „zmowy cenowej“.

Poniżej publikujemy stanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ w sprawie rażąco niskich cen skupu malin w sezonie 2012 r.

stanowisko.pdf

Poprzedni artykułNieopłacalna hodowla owiec
Następny artykułOBUDŹ SIĘ POLSKO! OBUDŹ SIĘ ROLNIKU!
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj