Strona główna Aktualności Spotkanie z Sekretarzem Generalnym Copa Cogeca Pekka Pesonenem

Spotkanie z Sekretarzem Generalnym Copa Cogeca Pekka Pesonenem

609
0

15 października br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich organizacji rolniczych zrzeszonych w Copa Cogeca z Sekretarzem Generalnym Copa Panem Pekka Pesonenem.

Polską stronę rządową reprezentowała Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofia Szalczyk, która mówiła między innymi o interwencji na rynku mleka, reformie Wspólnej Polityki Rolnej oraz handlu międzynarodowym.

Przedstawiciele polskich organizacji rolniczych zrzeszonych w Copa Cogeca  dyskutowali z Sekretarzem Pesonenem miedzy innymi o sytuacji w polskim rolnictwie, polskiej perspektywie PROW 2014-2020 o wyrównaniu konkurencyjności w rolnictwie unijnym, o usprawnieniu pracy sekretariatu Copa, pracy w nowej kadencji  polskich przedstawicieli w grupach roboczych i eksperckich działających w ramach Copa Cogeca. Sekretarz Generalny Copa Pekka Pesonen wielokrotnie podkreślał rangę Polski jako dużej organizacji w Copa Cogeca oraz chęć lepszej współpracy i wymiany poglądów z polskimi organizacjami.

 

Poprzedni artykułZgoda na dodatkowe 3,9 mld euro w budżecie UE na 2013 rok
Następny artykułCopa Cogeca na temat przyszłości WPR po 2013 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj