Strona główna Aktualności Spotkanie z Przewodniczącym FNSEA

Spotkanie z Przewodniczącym FNSEA

668
0

Spotkanie Przewodniczących NSZZ RI „Solidarność” oraz FNSEA

W dniu 17 czerwca 2011 roku w Paryżu odbyło się spotkanie władz NSZZ RI „Solidarność” oraz Francuskiej organizacji rolnej FNSEA. Z ramienia NSZZ RI Solidarność w spotkaniu uczestniczyli przewodniczący związku Jerzy Chróścikowski oraz stały przedstawiciel przy komitetach Copa-Cogeca Michał Kiciński. FNSEA  reprezentowali przewodniczący Pan Xavier Beulin oraz dyrektor ds. współpracy międzynarodowej Claude Soude. Spotkanie odbyło się w formie śniadania przed drugim dniem konferencji FAO-OECD, „G120: Wyzwania Żywnościowe: Rolnicy na Świecie zabierzcie głos!,” której organizatorem była właśnie organizacja FNSEA.

Głównym tematem spotkania była dyskusja na temat przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku. Podczas dyskusji, obaj przewodniczący przedstawili swoje poglądy oraz elementy priorytetowe odnośnie reformy WPR po 2013 roku.
Przewodniczący FNSEA Xavier Beulin stwierdził, że największym elementem priorytetowym powinno być utrzymanie budżetu przeznaczonego na Wspólną Politykę Rolną na co najmniej tym samym poziomie. Pan Beulin stwierdził, iż ważnym elementem powinno być również stworzenie nowych środków w celu ustalenia systemu siatki bezpieczeństwa dla rolników ze względu na bardzo wysoką niestabilność cen. Pan Beulin oświadczył, że stworzenia niniejszego systemu byłoby istotnym elementem w zakresie pomagania rolnikom w wyjściu z kryzysu spowodowanego właśnie przez wahania cen towarów rolnych, które powodują niestabilne dochody dla rolników.
Przedstawiając także swoją opinię na temat priorytetowych elementów reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku, przewodniczący Chróścikowski zapewnił Pana Beulina, iż Polska także uważa, że utrzymanie budżetu przeznaczonego na WPR po 2013 roku powinna być co najmniej na tym samym poziomie. Natomiast, przewodniczący związku NSZZ RI „Solidarność”, podkreślił, że dla Polski i dla Polskich rolników, jeszcze ważniejszym elementem jest wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników w całej UE. Przewodniczący Chróścikowski, oświadczył, że jedynym sposobem na wyrównanie warunków rolnikom w całej UE jest właśnie wyrównanie dopłat bezpośrednich.

 

Poprzedni artykułPrezydium Copa-Cogeca w Brukseli
Następny artykułPolityka rolna
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj