Strona główna Aktualności Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

555
0

Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 18 stycznia br. w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych, związków zawodowych. Z ramienia NSZZ RI „Solidarność” w spotkaniu udział wzięli Przewodniczący Związku Jerzy Chróścikowski i członek Prezydium Jan Duda. Spotkanie poświęcone było m.in. omówieniu aktualnej sytuacji na poszczególnych rynkach rolnych, podsumowaniu polskiej prezydencji w zadaniach realizowanych przez resort rolnictwa oraz omówieniu pakietu legislacyjnego Wspólnej Polityki Rodnej na lata 2014-2020. Podczas spotkania Minister Marek Sawicki przedstawił materiał zawierający ocenę pakietu legislacyjnego WPR do 2020 i zaapelował o zgłaszanie ewentualnych uwag do końca stycznia br. Minister podczas spotkania po raz kolejny podkreślał bardzo istotną rolę Wspólnej Polityki Rolnej i zachęcał do aktywności w debacie publicznej polskie organizacje rolnicze. Podczas spotkania poruszono również kwestie składki zdrowotnej a także propozycji wprowadzenia podatku dochodowego w rolnictwie.Przewodniczący Jerzy Chróścikowski zabrał głos w sprawie składki zdrowotnej i zaznaczył, że NSZZ RI „Solidarność” już dwukrotnie w swoich stanowiskach odrzucił projekty ustawy i apelował o kolejne konsultacje społeczne. Ponadto Jerzy Chróścikowski podkreślił istotną rolę dochodowości w rolnictwie i przypomniał, że Związek jest bardzo aktywny podczas trwającej debaty dotyczącej Wspólnej polityki Rolnej. Jan Duda członek Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność podniósł podczas spotkania kwestie uboju zwierząt gospodarskich.

Poprzedni artykułLISTA INTERNOWANYCH ROLNIKÓW
Następny artykułKomunikat Prasowy COPA-COGECA UPAMIĘTNIA PIĘĆDZIESIĄTĄ ROCZNICĘ POWSTANIA WPR
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj