Strona główna Aktualności Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej...

Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej Górze

767
0
Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej Górze

W dniu 5 czerwca 2017 roku na zaproszenie krajowego duszpasterza rolników i pszczelarzy ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego oraz sekretarza duszpasterstwa rolników ks. prof. Stanisława Sojki, Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Teresa Hałas spotkała się z diecezjalnymi duszpasterzami rolników podczas ich spotkania formacyjnego na Jasnej Górze, połączonego z przygotowaniami do tegorocznych Dożynek Jasnogórskich.

Duszpasterze z wszystkich diecezji w Polsce a także duszpasterze dekanalni zebrali się pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Białogłowskiego – Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy na wspólnej modlitwie w Kaplicy Matki Bożej, gdzie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z udziałem Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” sprawowana była uroczysta Msza Święta. Następnie w Sali Różańcowej odbyła się konferencja z udziałem duszpasterzy, Dyrektora Śłąskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Marka Dziubka oraz Przewodniczącego Śląskiej Rady Wojewódzkiej Pawła Sokoła, podczas której Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” wystąpiła w wykładem dotyczącym oświaty na terenach wiejskich.

Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej Górze Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej Górze Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej Górze Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej Górze Spotkanie z krajowym duszpasterzem rolników i diecezjalnymi duszpasterzami rolników na Jasnej Górze

Poprzedni artykułPosiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 30 maja 2017 roku
Następny artykułKolonie dla dzieci rolników 2017
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj