Strona główna Aktualności Spotkanie przedstawicieli organizacji rolniczych w Kancelarii Prezydenta RP

Spotkanie przedstawicieli organizacji rolniczych w Kancelarii Prezydenta RP

641
0
Spotkanie przedstawicieli organizacji rolniczych w Kancelarii Prezydenta RP

W dniu dzisiejszym w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się robocze spotkanie poświęcone omówieniu bieżących problemów polskiego rolnictwa. Z przedstawicielami polskich organizacji rolniczych spotkała się doradca prezydenta do spraw wsi i rolnictwa Barbara Fedyszak-Radziejowska wspólnie z ministrami Maciejem Łopińskim i Wojciechem Kolarskim.

Z ramienia NSZZ Rolników Indywidualnych w spotkaniu uczestniczył Jan Duda – członek Prezydium NSZZ RI „Solidarność” oraz Jan Białkowski – członek Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

Podczas spotkania przedstawiciele rolników poruszyli najważniejsze tematy dotyczące aktualnej sytuacji na polskiej wsi, m.in. problem tegorocznej suszy, kar za przekroczenie kwot mlecznych, rosyjskiego embarga, afrykańskiego pomoru świń czy obrony polskiej ziemi.

Doradca prezydenta Barbara Fedyszak-Radziejowska podczas spotkania stwierdziła, że „rolnictwo można zaliczyć do podstawowych sektorów bezpieczeństwa, żywność – tak jak surowce energetyczne – powinna być traktowana jak wyjątkowy surowiec”.

Dzisiejsze robocze spotkanie było wstępem do szerszych rozmów o problemach polskiego rolnictwa, które ma się odbyć z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy na forum Narodowej Rady Rozwoju.

Spotkanie przedstawicieli organizacji rolniczych w Kancelarii Prezydenta RP Spotkanie przedstawicieli organizacji rolniczych w Kancelarii Prezydenta RP Spotkanie przedstawicieli organizacji rolniczych w Kancelarii Prezydenta RP

Poprzedni artykułWywiad z Janem Białkowskim w Polskim Radiu
Następny artykuł37. Konferencja Rolnicza Ameryka Północna i Unia Europejska „Ku sukcesom rolnictwa” w Belfaście
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj