Strona główna Aktualności Spotkanie przedstawicieli NSZZ RI „Solidarność” z wiceministrem Zbigniewem Babalskim

Spotkanie przedstawicieli NSZZ RI „Solidarność” z wiceministrem Zbigniewem Babalskim

664
0
Spotkanie przedstawicieli NSZZ RI

W dniu 29 marca 2016 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie przedstawicieli Zespołu Obrotu Ziemią przy Radzie Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z Sekretarzem Stanu Zbigniewem Babalskim, w spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Zastępujący Dyrektora Generalnego w Departamencie Prawno-Legislacyjnym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Wykowski.

Spotkanie dotyczyło procedowanego w Sejmie RP rządowego projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw.  Przedstawiciele Związku po raz kolejny przedstawili zmiany do w/w ustawy , wśród głównych uwag zgłoszonych na spotkaniu należy podkreślić szczególnie: zniesienie obowiązku obligatoryjnego ubezpieczenia w KRUS w pełnym zakresie dla rolników tzw. „dwuzadaniowców”, którzy pracują zawodowo poza prowadzeniem gospodarstwa rolnego; ponownie wniesiono również o możliwość wprowadzenia oświadczenia, aby rolnik na każdym etapie mógł wycofać się ze sprzedaży nieruchomości.

Poprzedni artykułŻyczenia wielkanocne
Następny artykułKomunikat NSZZ RI „Solidarność” w związku z II czytaniem projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj