Strona główna Aktualności Komunikat ze spotkania polskich przedstawicieli w Copa Cogeca z Ministrem Rolnictwa

Komunikat ze spotkania polskich przedstawicieli w Copa Cogeca z Ministrem Rolnictwa

686
0

W dniu 29 października br. w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich organizacji – członków Copa Cogeca z Ministrem Rolnictwa, dotyczące bieżących aspektów funkcjonowania i prac związanych z członkostwem w ponadnarodowych strukturach Komitetów Copa Cogeca oraz aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie.

W trakcie spotkania przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski, odnosząc się do aktualnej sytuacji w rolnictwie, zwrócił uwagę na obecną sytuację na rynku kukurydzy i sygnalizowany m.in. przez rolników z Lubelszczyzny import kukurydzy z Ukrainy, powodujący znaczny spadek cen w Polsce oraz destabilizację polskiego rynku wpływającą na sytuacje polskich rolników.  Zwrócił się do Ministra o interwencję w tej sprawie. 

Poprzedni artykułInterwencja NSZZ RI "Solidarność" w sprawie prac nad zmianą rozporzdzenia Komisji (WE) dotyczącego produkcji ekologicznej
Następny artykułReforma Wspólnej Polityki Rolnej – najważniejsze elementy porozumienia
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj