Strona główna Informacje z regionu Informacjez regionu Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe

774
0

Spotkanie opłatkowe w Zamościu

W Zamościu, 24 stycznia 2009 roku odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Radę Regionalną NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu.
W uroczystościach udział wzięli członkowie i sympatycy Związku, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz parlamentarzyści m.in. Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” senator Jerzy Chróscikowski i poseł Sławomir Zawiślak.
Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w Kościele Rektoralnym św. Katarzyny, którą celebrował i  homilię wygłosił Kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. Prałat Adam Firosz. 
Po Mszy Świętej goście spotkali się w miejscowej Sali Duszpasterskiej, przywitani przez gospodarza uroczystości – Przewodniczącą Rady Regionalnej NSZZ RI „Solidarność” – Panią Teresę Hałas. Zgromadzeni podzielili się opłatkiem i wspólnie kolędowali. W trakcie spotkania dyskutowano nad trudną sytuacją polskiego rolnictwa oraz nad nowymi wyzwaniami jakie stoją przed Związkiem, który zdaniem uczestników, jest jedyną obecnie autentyczną reprezentacją polskiej wsi.

Poprzedni artykułTrudna sytuacja w przemyśle ziemniaczanym
Następny artykułZjazd wojewódzki w Lublinie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj