Strona główna Aktualności SPOTKANIE OPŁATKOWE W ZAMOŚCIU

SPOTKANIE OPŁATKOWE W ZAMOŚCIU

SPOTKANIE OPŁATKOWE W ZAMOŚCIU

W dniu 15 stycznia 2012 roku w Zamościu odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe związkowców z województwa lubelskiego zorganizowane przez Teresę Hałas – Przewodniczącą Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w Lublinie i Antoniego Skurę – Przewodniczącego Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu.
W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli: Jerzy Chróścikowski – Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”, Senator RP; Sławomir Zawiślak – Poseł na Sejm RP; Franciszek Kawa – Wójt Gminy Susiec; Piotr Pasieczny – Wójt Gminy Tarnawatka; Robert Jakubiec – Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej; Kazimierz Ściseł – przedstawiciel Zarządu Oddziału NSZZ „Solidarność” w Zamościu, radni powiatu zamojskiego PiS oraz działacze, członkowie i sympatycy Związku.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Rektoralnym Św. Katarzyny, którą odprawił J.E. ks. Biskup Mariusz Leszczyński. W koncelebrze udział wzięli rektor kościoła św. Katarzyny ksiądz prałat Zdzisław Ciżmiński oraz diecezjalny duszpasterz rolników ksiądz Józef Bednarski. Po Mszy św. goście spotkali się w Gościńcu Kanclerz. Zaproszonych gości i rolników powitali: Teresa Hałas, Antoni Skura, i Jerzy Chróścikowski, składając życzenia wszystkiego dobrego w nowym 2012 roku.

J.E. Ks. Bp. Mariusz Leszczyński składając obecnym życzenia podkreślił szczególną rolę rolników w życiu całego narodu, mówił iż: „Żywią i bronią”. Podkreślił również rolę władz związku, które idą w dobrym kierunku aby poprawić sytuację polskiego rolnika.
Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie serdeczne życzenia. W trakcie spotkania można było pokolędować częstując się różnymi wigilijnymi smakołykami. W pogodny nastrój wprowadzał gości chórek z parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Lipsku.

{gallery}15012012{/gallery}

Poprzedni artykułPoświęcenie sztandaru NSZZ RI „Solidarność” w Lubartowie